📍Claim Troll ve Tpa Tuzağı Hakkında

Claim Troll Hakkında;

Kişiyi claim dışına çekmeye çalışmak, oyuncuyu sürekli claiminin önünde öldürmek. Claimlerinin etrafında claim alıp değişik yapılar yapmak, trolleyici bloklar koymak lav ve su gibi yayılabilen malzemeler koymak, uzun şeritler halinde veya aralıklarla blok kırarak arazi dışının bütünlüğünü bozmak yasaktır.

Gittiğiniz (Kasaba, Ulus), Claimlerinin dışına "10" blok ara bırakacak şekilde ve "Trollemek amacıyla olmayacak şekilde" Blok koyabilirsiniz, O Yerden ayrılacağınız zaman koyduğunuz bloklarının tamamını temizlemek zorundasınız.Cezası Süresi: 14/30/Sınırsız gün süreliğine sunucudan uzaklaştırılmak.

Sizlere karşı claim tacizi yapıldığı esnada video kaydı başlatarak kişilerin isimleri, yaptığı claim tacizinin net şekilde gözükmesi ve taciz yapıldığı esnada oyuncuya 10 saniye aralıklar ile uyarı 1, uyarı 2 ve uyarı 3 yazılması gerekilmektedir aksi taktirde kanıtınız geçersiz sayılacaktır. Tacizi yapan kişinin veya kişilerin ayrılmalarını bekleyin Oradan ayrılırken yaptıkları yapıları temizlemediler ise aldığınız kanıtı youtube'ye yükleyerek discord sunucumuzdan talep açabilirsiniz.

Tpa Tuzağı Hakkında;

▪Tpa Tuzağında(Eşya, Maden, Yemek vs.) (Vereceğim, Göstereceğim) Bahanesiyle oyuncuyu yanınıza teleportandırıp tuzağın içine (Hapsetmek, sıkıştırmak veya öldürmek) "Tpa tuzağı" Suçu oluşturmaktadır ve yasaktır. Oyuncu herhangi bir bahane almadan başka bir oyuncuya teleportlanıp ölürse veya başka bir oyuncudan teleport istediği alıp kabul edip ölürse, bu "TP Tuzağı" suçunu oluşturmaz.

▪ Trap - Oyuncuyu kapınızın önüne çekerek tuzağa düşürmek, Bir yere sıkıştırmak veya Oyuncunun hareket etmesini o alandan uzaklaşmasını engelleyecek her şey "Trap" Suçu oluşturmaktadır ve yasaktır. Cezası Süresi: 30/Sınırsız gün süreliğine sunucudan uzaklaştırılmak.

Kanıtların geçerli sayılabilmesi için kanıtın en az "30" saniye öncesi gözükmesi, scoreboard'ın açık olması ve kanıtın video kaydı şeklinde olması gerekmektedir. Aldığınız kanıtı youtube'ye yükleyerek discord sunucumuzdan talep açabilirsiniz.

Last updated